Energy Industry Mixer 21.09.2022 Legnica: Włoskie technologie pozyskiwania energii z odpadów i biogazu dla samorządów

2. sie 2022

Dnia 21 września 2022 roku w Centrum Konferencyjnym  LSSE S.A. w Legnicy odbędzie się trzecia edycja Energy Industry Mixer. Wydarzenie już po raz kolejny będzie okazją do międzynarodowych spotkań biznesowych, opartych na formule „speed dating”, czyli personalizowanych spotkań B2B. Tegoroczna edycja organizowana jest przez Bosetti Global Consulting oraz polską agencję rządową Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, która udziela ogromnego wsparcia, udowadniając, że włoscy partnerzy biznesowi są w Polsce uważani za cenionych przedsiębiorców.

Współorganizatorami są Confindustria Polonia, Izba Gosporcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Energemini Polska.

Strategicznymi partnerami Energy Industry Mixer są m.in. Grupa Fata, Termomeccanica, RMB, Gruppo Luci, Pietro Fiorentini, For.tec, Amut, Enerbrain, Gesteco, Martino Associati, Energemini, Promeco, Ecotermica.

Głównym sponsorem wydarzenia jest Santander Bank Polska S.A.

„Wsparcie transformacji biznesowej przedsiębiorstw, to jeden z kluczowych celów działalności biznesowej Santander Bank Polska. Dlatego bank oferuje rozwiązania finansowe i pozafinansowe, wspierające m.in. transformację energetyczną i redukcję śladu środowiskowego z korzyścią dla społeczeństwa i otoczenia” – mówi Paweł Stamburski, dyrektor Obszaru Klientów Biznesowych i Korporacyjnych Santander Bank Polska S.A.

Informujemy, że Ambasada Republiki Włoskiej w Warszawie objęła Wydarzenie swoim patronatem.

Focus Wydarzenia

Podczas tegorocznej edycji skupimy się na problemach miast i gmin w zakresie przetwarzania energii z odpadów komunalnych, przemysłowych i rolniczych, budowy biogazowni czy biometanowni.

Ideą projektu jest umożliwienie bezpośredniego dialogu pomiędzy elitarną grupą wybranych przez nas włoskich firm z polskimi władzami lokalnymi.

Spotykając się z przedstawicielami miast i gmin zauważamy, że wielu z nich ma przed sobą podobne wyzwania. Wzrastające ceny energii, duża produkcja odpadów zarówno komunalnych jak i rolniczych sprawia, że poszukują nowych rozwiązań, dlatego zapraszamy ich do udziału w naszym Wydarzeniu wierząc, że podczas spotkań biznesowych znajdą dla siebie odpowiednie rozwiązania. Wybraliśmy miasta i gminy w większości z południa Polski, wśród nich są niektóre duże polskie aglomeracje (Warszawa, Gdańsk-Gdynia-Sopot, Wrocław itd.), ale zależy nam, by do stołu zasiedli przedstawiciele średnich miast i grupy małych miasteczek, chętnych do współpracy przy określonych projektach lokalnych.

Na wydarzenie zostali zaproszeni przedstawiciele głównych ministerstw związanych z tematyką wydarzenia (rozwój, środowisko, rezerwy strategiczne itp.).

Formuła wydarzenia

„Podczas Energy Industry Mixer uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w dwóch typach spotkań. Pierwszy rodzaj to spotkania B2B wieloosobowe przy stołach rotacyjnych. Podczas tych spotkań przedstawiciele wszystkich miast i gmin mają czas i możliwość zapoznania się możliwościami technologicznymi oferowanymi przez włoskich ekspertów. Drugi rodzaj to spotkania dwustronne 1to1, podczas których reprezentanci miast i gmin będą mogli już indywidualnie spotkać się z ekspertami z sektorów zajmujących się tematyką przewodnią Energy Industry Mixer III, przedstawiając im swoje potrzeby.” – Enrico Ciullo koordynator Energy Industry Mixer.

Więcej informacji na stronie Wydarzenia: https://energymixer.eu/pl/

Zapraszamy do rejestracji pod linkiem: https://energymixer.eu/pl/energymixer-pl/formularz-rejestracyjny-a/