Nasi partnerzy

Firma działająca w sektorze miejskich sieci ciepłowniczych, kogeneracji i trójgeneracji.
Oprócz realizacji instalacji grzewczych i elektrycznych, oferuje usługi doradztwa w zakresie opracowywania i projektowania instalacji na zlecenie. Firma oferuje swoje doświadczenie i profesjonalizm pełniąc rolę jedynego partnera na wszystkich etapach realizacji projektu.
Rozwój: od analizy zapotrzebowania na energię i analizy kosztów po opracowanie business planu.
Projektowanie i wykonawstwo: projektowanie operacyjne i dobór dostawców, realizacja i finalizacja instalacji.
Management i zarządzanie: wszystkie czynności konserwacji instalacji są wykonywane w ramach działalności ETS i Energemini.

Firma Rold, będąca strategicznym punktem odniesienia w branży od ponad 50 lat i uznana na poziomie światowym jako producent części elektromechanicznych, rozpoczęła nową działalność badawczą związaną ściśle z efektywnością energetyczną.
Ogromne doświadczenie i posiadane know-how pozwala spółce Rold oferować klientom wysoce zaawansowane technologicznie rozwiązania, które umożliwiają niemal natychmiastowe uzyskanie wzrostu produktywności, zwiększając przy tym wydajność, dostępność maszyn, a także usprawniając komunikację w procesie produkcyjnym.
Innowacje wdrożone przez spółkę Rold za pomocą platformy SmartFab wychodzą naprzeciw nowoczesnym wymogom Przemysłu 4.0 i systemu IOT (Industrial Internet of Things): zarządzanie i monitoring najważniejszych parametrów energetycznych i parametrów efektywności jest możliwe w czasie rzeczywistym poprzez wykorzystanie najnowszych technologii, a dzięki współpracy z firmą Samsung i jej urządzeniom (smartwatch, wearables, tablet…) także bezpośrednio na nadgarstku managera.

Firma Enerbrain powstała jako młody i dynamiczny start-up, którego celem jest smart wykorzystanie energii. Pomaga ona obniżyć zużycie energii elektrycznej wykorzystywanej do klimatyzowania / ogrzewania dużych powierzchni w celu monitorowania jakości powietrza wewnątrz budynków, tak, aby podwyższyć komfort w pomieszczeniach zamkniętych, a także wyeliminować koszty i niepotrzebną emisję.
Stały monitoring danych energetycznych, automatyczne zarządzenie dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji posiadającej zdolność samouczenia się w czasie w celu świadczenia coraz bardziej ukierunkowanych usług oraz krótki okres payback projektu (poniżej trzech lat) zapewniają istotne zmniejszenie wpływu na środowisko, przy jednoczesnym utrzymaniu wyników finansowych oraz zapewnieniu efektywności energetycznej.