Partnerstwo pomiędzy Energemini i Enerbrain – kolejne sukcesy na polskim rynku

27. maj 2021

W piątek 7 maja Zespół Energemini Polska miał przyjemność spotkać się z Filippo Ferraris, międzynarodowym dyrektorem sprzedaży i współzałożycielem Enerbrain, firmy, która jest dla nas strategicznym partnerem i która wspiera nas w oferowanych przez nas usługach na terenie Polski.

W piątek oraz w następny weekend, dzięki pomocy Filippo Ferraris oraz współpracy z Power Solution, zainstalowaliśmy innowacyjny system monitoringu Enerbrain o nazwie „eMeter” w fabryce naszego klienta, firmy działającej w sektorze przemysłowym. System ten pozwoli firmie podejmować strategiczne decyzje w tym zakresie i będzie w stanie zaoszczędzić, a tym samym zwiększyć obroty, zmniejszyć ilość odpadów i uczynić ją jeszcze bardziej przyjazną dla środowiska.

Po trzech dniach intensywnej pracy w terenie, kolejny tydzień rozpoczął się od konferencji, która odbyła się 10 maja w pobliżu naszej siedziby we Wrocławiu, na szczęście przy zachowaniu odpowiednich odległości i przepisów anty-covidowych. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez nas, aby Filippo Ferraris mógł zilustrować uczestnikom firmę Enerbrain. Poprzez jasną i wyczerpującą prezentację, współzałożyciel firmy zilustrował procesy, technologie i produkt,a w rezultacie, jak można zintegrować ten system w firmie klienta, przedstawiając również kilka rzeczywistych przykładów.

Prezentacja zakończyła się krótką wzmianką o przyszłości tego rynku, coraz bardziej w kierunku elastycznego rynku i tworzenia tzw. wirtualnej elektrowni, obszarów i dziedzin, które mają również ważny cel ostateczny, jakim jest bycie partnerem „środowiska”.

Po intensywnej sesji pytań, goście mogli skorzystać z pięknego dnia, aby zjeść szybki lunch, oparty na pizzy i sałatkach z owoców morza, omówić temat bardziej szczegółowo i lepiej zrozumieć tę doskonałą okazję zaproponowaną przez Enerbrain.

Kolejne dni były owocne w spotkania z potencjalnymi przyszłymi klientami zarówno Energemini Polska jak i Enerbrain, kontynuując długi proces transformacji energetycznej, która staje się coraz bardziej potrzebna w Polsce. Podczas spotkań nasz zespół zebrał informacje o potrzebach klientów i opracował wstępne rozwiązania. Dane te będą stanowiły podwaliny pod przyszłe projekty, które pomogą naszym klientom mądrze zarządzać zasobami energetycznymi.